Spotkanie wyborcze na Wesołej
Spotkanie wyborcze na Wesołej


22 października 2018 roku na Wesołej odbyło się spotkanie naszej wspólnoty ubogacone obecnością głównej siostry asystentki s. M. Patrycji Grodzieńskiej, przybyłej w celu przeprowadzenia u nas wyborów zarządu.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się właśnie od tego obowiązku, który przebiegł szybko i sprawnie, a w jego wyniku wybrano Andrzeja Stanika na kolejną kadencję, jako przewodniczącego. Wiesława Jaworska została zastępcą, Anna Anioł - sekretarzem, a Krystyna Biber - skarbnikiem. W tym miejscu, w imieniu zarządu, dziękuję wszystkim za zaufanie, jakim nas obdarzono. Po wyborach s. M. Patrycja wygłosiła ostatnią katechezę poświęconą darom Ducha Świętego, po czym wszyscy włączyliśmy się w dyskusję na temat bojaźni Bożej. Po tej pięknej lekcji duchowej udaliśmy się do kościoła, aby prowadzić, jako wspólnota, nabożeństwo różańcowe, co czynimy w każdy poniedziałek. Tym razem rozważaliśmy słowa św. Jana Pawła II, z racji wspomnienia przypadającego na ten dzień. Uroczystego charakteru nadała modlitwie także obecność naszego szanownego Gościa, który aktywnie włączył się w jej przewodniczenie. Następnie wróciliśmy do domu katechetycznego na dalszą część spotkania, aby świętować urodziny naszej członkini Marii. Wspólnie z siostrą Patrycją i naszą nową siostrą asystentką Stefanią Olmą, którą w naszej wspólnocie przywitaliśmy miesiąc wcześniej, odśpiewaliśmy naszej solenizantce pieśń z życzeniami. Warto wspomnieć również, że tego dnia włączyliśmy się w dzieło modlitewne, zainicjowane przez wspólnotę z Siedlec, pn. „Tylko jedno Zdrowaś Maryjo” oraz zebraliśmy dary (środki czystości) od naszej Rodziny dla bezdomnych w Panewnikach. Natomiast siostra Patrycja miała okazję przejrzeć naszą kronikę wspólnotową i dokonać w niej uroczystego wpisu oraz dowiedzieć się czym zajmujemy się na co dzień, jako Rodzina bł. Edmunda. Na koniec pozostało omówić sprawy organizacyjne, zrobić wspólne zdjęcie i pożegnać naszą czcigodną Siostrę, która gościła u nas po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

 

 

 

 


W tym miejscu, w imieniu wspólnoty, dziękuję serdecznie siostrze Patrycji za przyjazd do nas oraz siostrze Stefanii za to, że podjęła się asystowania naszej wspólnocie, przyjeżdżając do Mysłowic z dalekich Książnic Wielkich. A szczególnie, jeszcze raz z całego serca, jako wspólnota, dziękujemy siostrze Emilianie Brudzińskiej za te 9 lat, które przebywała z nami. Dziękujemy za trud podjęcia się budowania z nami naszej wspólnoty oraz za wszystkie niezapomniane chwile przeżyte wspólnie na Wesołej. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Andrzej Stanik - przewodniczący