Z Watykanu...
Z Watykanu...

Wieczorem 14 stycznia ojcowie franciszkanie w ramach swojej co miesięcznej formacji gościli z konferencją ks. prałata Guido Mariniego, liturgistę Ojca Świętego. Takie spotkania kończą się kolacją, którą przygotowujemy posługując w Kolegium Penitencjarzy.

 

 

 

Po obsłudze wróciłyśmy do siebie. Byłyśmy w kaplicy, gdy ojciec rektor Lucjan Bogucki przyszedł z niezwykłym gościem, ks. prałatem Guido Marinim, który sam chciał spotkać się z nami. Ksiądz Prałat zapytał o Zgromadzenie i zainteresował się figurą Ojca Założyciela, którą mamy w kaplicy. Była to okazja, by przedstawić Jego postać, nasz charyzmat i historię założenia Zgromadzenia, które pomimo wielu przeciwności nie upadło, ale rozrosło się do czterech.

 


Wspomniałyśmy, że w tym roku przypada 20 lat od beatyfikacji Ojca Edmunda, że modlimy się o Jego kanonizację i to jest nasze wielkie pragnienie. Poprosiłyśmy, gdyby była okazja, przedstawienia postaci Założyciela Edmunda Bojanowskiego Ojcu Świętemu Franciszkowi. Ksiądz Marini pozytywnie przyjął naszą propozycję i powiedział, że nie omieszka tego uczynić. Ofiarowałyśmy Księdzu Prałatowi książkę o Ojcu Założycielu: In punto di piedi a servizio dei poveri - Na palcach w służbie ubogim - autorstwa O. Cristoforo Bove OFM Conv. oraz ulotkę z krótką biografią i modlitwą o uproszenie łask za przyczyną Ojca Edmunda.

 

 


Przed wyjściem Ksiądz Marini życzył nam dalszej pięknej współpracy

w sercu Kościoła z – jak się wyraził: „drogimi spowiednikami z Bazyliki”, i udzielił nam błogosławieństwa.

Dziękowałyśmy Bogu za tak miłe spotkanie.

 

Siostra M. Klaudia wraz ze wspólnotą z Watykanu