Z Warszawskiej Ochronki
Z Warszawskiej Ochronki

Do biegu, gotowi, start! Wystartowaliśmy! W środę 5 września 2018 roku odbyło się spotkanie rodziców z kadrą pedagogiczną naszej Ochronki - Przedszkola im. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie.

 

 

 

Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania dzieci w Przedszkolu oraz poznaliśmy harmonogram wydarzeń, zajęć które przewidziane są na rok szkolny 2018/2019. Czas ten będzie obfitował w bardzo ciekawe wycieczki, uroczystości rodzinne z występami dzieci, teatrzyki, bajki muzyczne, warsztaty bibilijne, spotkania, ale też różnorodne działania w których dzieci będą uczyły się otwierać na drugiego człowieka i będą poznawały otaczający je świat.

Podczas spotkania bardzo wyraźnie zostało podkreślone, że to na nas rodzicach spoczywa rola wychowania dzieci, a przedszkole jest tylko placówką wspomagającą w tym procesie zarówno jeśli chodzi o wzrost wiary jak i ich rozwój. Przedszkole jest także miejscem rozwoju rodziców, co może brzmi nieco humorystycznie, ale jest prawdziwe. Otóż na spotkania z rodzicami zapraszani są fachowcy w dziedzinie rozwoju duchowego, ale też znani i cenieni pedagodzy. Rodzice mają także możliwość skorzystania z wyjazdowych rekolekcji do Tyńca i czerwcowego wyjazdu dla rodzin przedszkolnych. Jak widać oferta jest bogata.

 

 

Gościem środowego spotkania była pani prof. Ewa Zielińska - znany i ceniony pedagog z 50 letnim stażem, autor wielu publikacji. Podczas wykładu pani profesor, w bardzo przystępnej, lekkiej formie podzieliła się z nami wiedzą na temat "Jak Przedszkole przygotowuje dzieci do szkoły?", wskazując na konieczność podejmowania współpracy w tym procesie ze strony rodziców. Usłyszeliśmy, że szczególnie ważne jest kształtowanie w dzieciach samodzielności, dbałość o rozwój duchowy, ale i ruchowy małego dziecka.  Poznaliśmy przykładowe sposoby jak, my jako rodzice, możemy to robić. Pani profesor bardzo podkreślała ogromną rolę jaką odgrywa konsekwencja w wychowaniu małego człowieka. Z perspektywy rodziców widzimy, że takie spotkania są bardzo potrzebne, dlatego bardzo dziękujemy za to które właśnie się odbyło i czekamy na kolejne.

Mama Klary

PS. Od siebie mogę dodać, że widzę potrzebę stworzenia swego rodzaju Uniwersytetu Rodziców - miejsca gdzie moglibyśmy się edukować jako rodzice.