Wyjazdowo dla Mam
Wyjazdowo dla Mam

Jaka jest recepta na dobre uczczenie Święta Kobiet? Umożliwić kobiecie wyjazd w piękne miejsce, z zagwarantowanymi pysznymi posiłkami - których nie musi sama przygotować :) - z ciekawym programem i dobrym towarzystwem. Ot recepta na sukces. Do Tyńca: 9-11 marca 2018 roku.

Tak właśnie 35 mam, dzięki swoim Mężom (którzy w tym czasie opiekowali się dziećmi) uczciło swoje święto.Wyjazd zorganizowala s.M. Róża z Ochronki na warszawskiej Woli. 9 marca 2018 roku Warszawa pożegnała nas ponurą aurą i śniegiem z deszczem. Tyniec powitał nas wiosenną, słoneczną pogodą i benedyktyńską gościnnością. Opactwo to wspaniale miejsce do modlitwy i odpoczynku.Tu rozpoczęły się nasze 3-dniowe rekolekcje "Dialogi Jezusa z kobietami". Konferencje prowadził ojciec Konrad Małys OSB. Fragmenty ewangelii o rozmowach Jezusa z niewiastam i znałyśmy od lat. Nie wiedziałyśmy jednak ile treści jest w nich zawartych. Treści naszych, codziennych. Idealnie pasujących do naszej rzeczywistości, naszych problemów.

 


Ważnym elementem rekolekcji była możliwość uczestniczenia w codziennych modlitwach mnichów. Każda z nas dostała szczegółowy program i, choć nie było to obowiązkowe, to podczas modlitw od Jutrzni do Komplety kościelne ławy zapełniały się naszymi mamami. W sobotni wieczór, w tamtejszej restauracji, spotkaliśmy się na uroczystej kolacji przy świecach, podczas której miałyśmy możliwość degustować benedyktyńskie przysmaki. Po tej uczcie Ojciec Konrad opowiadał nam niezwykłe losy dokumentów historycznych zgromadzonych przez jego Dziadka, a obecnie wydanych w formie książki, oraz  klasztorne anegdoty.

 


W ciągu dnia był też czas na spacery, rozmowy i kawę na tarasie tamtejszej kawiarni z pięknym widokiem na okolicę. Wracamy do domów szczęśliwie, wypoczęte, ufne w siłę kobiecości i przekonane, że z pomocą Bożą, zaufaniem i cierpliwym oczekiwaniem na wypełnienie Bożych planów wszystko będzie dobrze.

Agata Bielecka
Mama Ani, Janka, Franka, Małgosi i Piotrusia

Galeria