Wielki Post - 40 dni ze Słowem Bożym
Wielki Post - 40 dni ze Słowem Bożym

 

 

 

 

Zachęcamy do codziennego poświęcenia kilku minut na lekturę i refleksję nad świętym tekstem, podanym na każdy dzień Wielkiego Postu. Mając na względzie słowa papieża Franciszka, który podczas homilii w domu św. Marty 3.02.2015r zachęcił by codziennie, choćby 10-15 minut poświęcić na dialog z Bogiem,  zapraszamy do codziennego pochylenia się nad Ewangelią dnia.

 

Czas Wielkiego Postu to czas przemiany, refleksji i pokuty. Jezus przebywając 40 dni na pustyni doświadczył kuszenia przez szatana. Pokusy pokonał Słowem Bożym. Tegoroczne hasło duszpasterskie brzmi „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Jak uwierzyć, gdy się nie słyszy? Mając na względzie te przesłanki a także słowa papieża Franciszka, który podczas homilii w domu św. Marty 3.02.2015r zachęcił by codziennie, choćby 10-15 minut poświęcić na dialog z Bogiem, a nie na oglądanie seriali telewizyjnych czy plotkowanie, zapraszamy do codziennego pochylenia się nad Bożym Słowem. Pomocą niech staną się krótkie rozważania do codziennej Ewangelii. Papież powiedział:

 

„Aby spoglądać na Pana, aby poznać Pana, weźmy do ręki Ewangelię i podejmijmy tę modlitwę kontemplacji. Na przykład dzisiaj spróbujcie przez 10–15 minut, nie więcej, czytać Ewangelię, uruchomcie wyobraźnię i powiedzcie coś Jezusowi. Nie trzeba nic więcej. W ten sposób lepiej poznacie Jezusa i wzrośnie wasza nadzieja”.

 

Zachęcamy więc do codziennego poświęcenia kilku minut na lekturę i refleksję nad świętym tekstem, podanym na każdy dzień Wielkiego Postu. Poniżej umieszczamy krótką codzienną refleksję wprowadzającą (do odsłuchania).