Świętowanie w Rydułtowach w Dzień Młodzianków
Świętowanie w Rydułtowach w Dzień Młodzianków

W ramach rydułtowskiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego powstała grupa dzieci podopiecznych, która poszerzyła zakres swojej działalności o dwie płaszczyzny. Pierwsza to działalność rękodzielnicza, która ma celu nie tylko wyczarowywać różnego rodzaju cudeńka, ale przede wszystkim ma zintegrować osoby angażujące się w prace. Zapraszamy do współpracy nie tylko członków grupy, ale także rodziców, babcie i każdego chętnego z rodzin naszych podopiecznych w tym i dzieciaki.


Drugie pole naszego działania to współpraca z dziećmi - naszymi podopiecznymi, ale otwarci jesteśmy na każdego chętnego dzieciaczka spoza rodziny. Zakres pracy jest bardzo szeroki mimo, iż dopiero od września zaczęliśmy iść w tym kierunku. Owocem tego jest stworzenie grupki małych artystów, którzy w dniu 28 grudnia 2016 tj. w Święto Młodzianków na wspólnym spotkaniu świątecznym Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego dali swój pierwszy występ w takim składzie.


Po uroczystej Mszy świętej o godz. 09:00, po specjalnym błogosławieństwie dla dzieci, po wspólnym zdjęciu w kościele i łamaniu się opłatkiem zaprosili wszystkich obecnych na spotkaniu na swoje przedstawienie.


Temat inscenizacji oczywiście bożonarodzeniowy. Tytuł "Prezent dla najbliższych". Nie były to jednak typowe jasełka. Było to przedstawienie z przesłaniem. Każdy z oglądających mógł odnaleźć w przedstawianych scenkach samego siebie. I o to właśnie chodziło. Było naprawdę pięknie. Dzieci mimo iż ćwiczyły niecałe 2 miesiące grały jak prawdziwi aktorzy. W występ artystyczny włożyły całe swoje małe serduszka. Po prostu dały z siebie wszystko. Nadmienić należy, że oprawą muzyczną zajęli się Wiktoria i Adam - członkowie parafialnej grupy muzycznej, którzy poświęcili swój wolny czas, by w bezinteresowny sposób uświetnić i uatrakcyjnić przedstawienie. Za co im bardzo dziękujemy.


Ale to nie był koniec atrakcji, jakie przygotowały dzieci z grupy. Otóż po spektaklu, każde dziecko z koszyczkiem wypełnionym świątecznymi ciasteczkami, własnoręcznie upieczonymi i udekorowanymi częstowało obecnych na spotkaniu (pieczenie ciasteczek odbyło się w ramach co wtorkowych zajęć).


Widać było na twarzach gości wzruszenie, radość, dumę, momentami zdziwienie, że mamy tak zdolne dzieciaki. Sukces był dodatkowo potwierdzony pytaniami pozostałych dzieci i ich rodziców o nasze spotkania. A co na to nasze kochane dzieciaki-artyści? Już planują kolejne występy. Najbliższy prawdopodobnie na Dzień Matki.
 
 
Bożena Karwot