Sam na sam z Umiłowanym
Sam na sam z Umiłowanym

Jeśli ktoś jeszcze nie odwiedził tego miejsca to naprawdę warto! Chyba szczególnie w maju... Poręba, bo o niej mowa, jest położona u stóp Góry św. Anny, na skraju wyżyny śląskiej. Już od ponad miesiąca roztacza przed nami swoje różnobarwne krajobrazy. To właśnie tutaj, w miejscu, które odwiedził bł. Edmund Bojanowski i gdzie powstała nasza pierwsza placówka na Śląsku spędzamy ostatnie miesiące przed ślubami wieczystymi.

 

Cała okolica sprzyja modlitwie i wychwalaniu Boga za piękno stworzenia. Z serca same wyrywają się słowa: „O Panie, nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!” (Ps 8,2), a zaraz potem: „Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz?” (Ps 8,5), tak nasz dobry Pan troszczy się o nas nieustannie i ma nas wciąż w swojej pieczy. Jest to dla nas czas niezwykle ważny i potrzebny, aby zatrzymać się i pobyć sam na sam z Umiłowanym. Po sześciu latach służby apostolskiej potrzebujemy jak wody i powietrza tych chwil, aby napełnić się Bożą obecnością i utwierdzić na wieki swój wybór.

 

Nasze dni mijają bardzo prosto, tak jak zresztą ma wyglądać życie służebniczki Maryi. Pomagamy w posłudze siostrom z Porębskiej placówki, dbając o ogród i wspierając je w codziennych posługach. Pogłębiamy także, pod okiem Matki M. Brygidy Biedroń naszą wiedzę z zakresu życia Kościoła, Zgromadzenia i Założyciela. Nie szczędzimy także czasu na dobrą lekturę. Czynności te przeplatamy modlitwą, która stanowi trzon każdego dnia. To w czasie Eucharystii, Liturgii Godzin, różańca, adoracji, nabożeństw majowych spotykamy się z Bogiem, któremu 2. sierpnia pragniemy poświęcić na zawsze całe nasze życie. Nie brakuje nam także wspólnotowych spacerów i wyjazdów formacyjnych, które umacniają naszą więź siostrzaną i wspierają we wspólnym wędrowaniu ku Panu.

 

Polecamy się modlitwie, abyśmy mogły dobrze przygotować się do wieczystych zaślubin i już na wieki pozostały wierne Oblubieńcowi naszej duszy. My również ogarniamy modlitwą sprawy świata, zgromadzenia, oraz te wszystkie intencje, które zostały nam polecone, a w sposób szczególny prosimy o dar nowych powołań.

s.M. Michalina Szeląg, s.M. Natalia Sobala, s.M. Filipa Ryguła, oraz s.M. Helena Trocińska, w oczekiwaniu na s.M. Katarzynę Pluta, s.M. Kamilianę Szymura i s.M.Serafinę Matsulevich, które niebawem do nas dołączą!