O błogosławionym Edmundzie po drugiej stronie Babiej Góry
O błogosławionym Edmundzie po drugiej stronie Babiej Góry

W niedzielę 10 marca br. w Oravskiej Polhore na Słowacji odwiedziłyśmy parafię w której, dzięki życzliwości ks. proboszcza, przybliżyłyśmy postać i charyzmat naszego bł. Ojca Edmunda.

 

 

 

Sama miejscowość jest usytułowana w kraju żylińskim, w powiecie Namiestów, jest to najdalej na północ wysunięta miejscowość kraju. Sama nazwa w tłumaczeniu oznacza Orawska Półgóra. To właśnie z tej miejscowości prowadzi, od strony Słowackiej, szlak na Babią Górę.

 


Wyruszając na to apostolstwo powierzyłyśmy wszystko Bogu i naszemu Ojcu Edmundowi. Przybliżając Jego postać i działalność odczuwałyśmy atmosferę otwartych serc! Przez nas była przygotowana liturgia: czytania, psalm…, siostra M. Zbigniewa przybliżała życie Edmunda i nasze Zgromadzenie. Była to też okazja do naświetlenia sytuacji na terenach misyjnych. Siostra podzieliła się radością o nowej misji w Kombou. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć przygotowaną prezentację. Ponieważ przeżywamy okres Wielkiego Posty, w to spotkanie było wkomponowane rozważanie drogi krzyżowej z Bł. Edmundem. Poza modlitwą były spotkania z dziećmi, które angażowały się w zrealizowanie powierzonych zadań misyjnych. Było przy tym wiele radości i wrażeń.  W czasie spotkania z młodzieżą był poruszony temat: Przyjaźń - Darem.

 

 

 

 

 

Pozdrawiamy ze Słowacji! Ufamy, że to apostolstwo przyniesie owoce!