Młodzież z Teltow i Kleinmachnow
Młodzież z Teltow i Kleinmachnow

W dniach 23-24 listopada br. w Wilhelmshorst gościliśmy grupę młodzieży z Teltow i Kleinmachnow, która w naszym domu spotkała się już wcześniej, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 


Młodzi chcieli jeszcze raz spotkać się w tym miejscu, a przy okazji pomóc w pracach jesiennych w naszym ogrodzie i parku. Przyjechali w piątek wieczorem ok. godz.17.00. Po obfitej, cieplej kolacji, wspólnie adorowaliśmy w naszej kaplicy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na modlitwie wieczornej, wzbogaconej kanonami  Taize. Po zakończeniu adoracji przeszliśmy do Domku Św. Józefa na pogodny wieczór. Był to czas, podczas którego  mogliśmy się bardziej poznać. Był też film i wreszcie… zasłużony odpoczynek.

 


Nowy dzień rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii. Po Mszy św. było dobre śniadanko i… ruszyliśmy do pracy. Zabawy było co niemiara, a przy tym był to pożytecznie spędzony czas. Pomimo zimna młodzież dzielnie radziła sobie z jesiennymi porządkami, zapowiadając już przyjazd na wiosnę, by rozpocząć sezon w ogrodzie, łącznie z poznaniem „sztuki jazdy traktorkiem” służącym do koszenia trawy. Zaraz po obiedzie pożegnaliśmy się z naszymi młodymi pomocnikami, obiecując kolejne spotkanie.

 

Przez 2 dni napływały pozdrowienia i podziękowania za udostępnione miejsce, ofiarowany czas i atmosferę... Bogu niech będą dzięki za tyle niezasłużonej dobroci. Dziękuję także Każdej Siostrze z naszej wspólnoty, gdyż mogłam być spokojna o zaplecze modlitewne, kulinarne i całokształt tego spotkania. Nie mamy wątpliwości, że to jest nasza wspólna sprawa, zgodnie z charyzmatem Założyciela. Otwarty dom i serca na młodych! A Błogosławieństwo Boże i siła we wspólnocie!

 

 

Pozdrawiam, dzieląc się tą radością - s.M. Tarsitia Koloch
Wilhelmshorst