Jesteście Skarbem dla Świata - Lednica 2018
Jesteście Skarbem dla Świata - Lednica 2018

Młodzi na Lednicy 2018


„Cieszę się waszą inicjatywą i obecnością. Drodzy młodzi, bądźcie pewni, że On zawsze postrzega was jako cenny dla świata skarb. W każdej chwili także wy wpatrujcie się w oblicze Bożego Syna gdziekolwiek jesteście, cokolwiek przychodzi wam czynić. Tylko wówczas będziecie mogli zobaczyć, jacy naprawdę jesteście. Oddajcie mu swój umysł, swoje dłonie, ciało, by dzięki wam mógł dotrzeć do tych, którzy potrzebują pomocy.”

 Papież Franciszek do zebranych na Polach Lednickich 2018 r.

 

 

W maju zrodziło się w moim sercu pragnienie, by pojechać wraz z młodzieżą do Lednicy. Powiedziałam więc Panu w spontanicznej modlitwie, że jak chce bym pojechała to niech coś zrobi. (W parafii, w której obecnie jestem na placówce nie było organizowanego wyjazdu). Za kilka dni od tej tak prostej modlitwy, otrzymałam telefon z zaproszeniem na ten wyjazd z młodzieżą z różnych okolicznych miejscowości Wodzisławia. I tak wyjechałem na Lednicę! Choć młodzież w większości nie znała się, można było wyczuć atmosferę wzajemnego zaufania, otwartości i radości.

 

Na samym spotkaniu lednickim wyruszyło a zarazem ucieszyło mnie żywe i głębokie spotkanie bardzo wielu młodych ludzi z Jezusem w Kaplicy Adoracji, jak i na Mszy św. oraz we wspólnocie zebranych tam osób. Na ich twarzach malowała się głębia spotkania z żywym Bogiem, Który Jest. Oczywiście byli i tacy młodzi, których zachowanie świadczyło, że niewiele mają wspólnego z Kościołem i wiarą w Boga. Jest jednak nadzieja, jak powiedziała jedna z sióstr, że „zostanie zasiane w nich choć małe ziarenko wiary, które kiedyś wykiełkuje". Ja osobiście czułam potrzebę modlitwy szczególnie za tych, którzy za bardzo nie wiedzieli, po co tam przyjechali i dziękowałam Panu, że ich tu przeprowadził.

 


Spotkanie w Lednicy dla mnie osobiście, to doświadczenie młodej wspólnoty Kościoła. Spotkanie pełne radości w uwielbieniu Pana tańcem i śpiewem. To szukanie przez człowieka Boga. Pragnienie spotkania się z Nim. Niech Pan za wszystko będzie uwolniony!

s.M. Emilia Batko