Dla dzieci w Rwandzie i Burundi.
Dla dzieci w Rwandzie i Burundi.

Kolędnicy misyjni... Do tej pory znałam  tych niezwykłych kolędników z doświadczenia, gdy chodziliśmy w różnych przebraniach kolędując od domu do domu. Otóż w Chorzowie w parafii św. Barbary takie kolędowanie odbywa się co roku 6. stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego po każdej Mszy św.

 

Do takiego kolędowania zaprosiłam moich uczniów ze szkoły podstawowej. Zaangażowały się dzieci komunijne z klasy III, z klasy IV i VI. Zarówno dzieci jak i towarzyszący im rodzice mieli z tego wielką radość. I choć występ był krótki, to jednak każdy był dumny i poczuł satysfakcję, że mógł w ten sposób pomóc kolegom w Rwandzie i Burundi.

 

Przygotowanie do kolędowania nie polegało tylko na próbie scenki, która miała być przedstawiona. Na katechezie dzieci mogły bliżej poznać potrzeby dzieci z Afryki. Krótkie filmiki o szkole w Rwandzie, o brakach, potrzebach i marzeniach afrykańskich dzieci pomogły podjąć zadanie misyjnego kolędowania i odkryć sens takiego sposobu pomocy. Jestem pewna, że za rok dzieci znowu chętnie podejmą się tego zadania, a ja im w tym chętnie pomogę.

 

s. M. Elżbieta